دکتر سوده رودباری |ویزیت و معاینه
ویزیت و معاینه

ویزیت و معاینه

به پزشکی که تشخیص و درمان بیماری ‌ها و مشکلات سیستم قلب و رگ ‌های خونی را انجام می‌دهد، متخصص قلب و عروق گفته می شود.


شما می توانید برای مشکلاتی چون درد قفسه سینه، تنگی نفس، تپش قلب، ورم اندام ها، فشارخون بالا، چربی خون بالا و یا صرفاُ بررسی وضعیت قلب و عروق تان (خصوصا اگر به صورت خانوادگی سابقه بیماری های قلبی دارید) از متخصص قلب و عروق کمک بگیرید و سلامتی خودتان را پیش از اینکه اتفاق ناگواری رخ بدهد، زیر نظر این پزشکان تضمین نمایید.

متخصصصین قلب و عروق در شاخه های مختلفی فعالیت می کنند، برای مثال:


•    متخصصین قلب جنرال که پس از انجام مشورت های لازم در خصوص بیماری ‌های قلبی با بیمار، آزمایش‌ها و تست‌های لازم (تست ورزش، اکوکاردیوگرافی، هولتر فشار و ریتم) را برای تشخیص بیماری ایشان انجام داده و درمان و پی گیری های های لازم را در مورد این بیماران انجام می دهند.
•    متخصصین قلب مداخله‌گر که بیماران دارای گرفتگی های عروق کرونری قلب، برخی نقص‌های دریچه‌ی قلب و یا بیماری‌های شریان محیطی را با آنژیوگرافی درمان می‌کنند.
•    متخصصین قلب الکتروفیزیولوژی یا متخصصین آریتمی که مسئول تشخیص و درمان اختلالات ریتم بیمار با روشی همچون آنزیوگرافی هستند.
•    متخصصین قلبی که در زمینه ی تصویربرداری های قلبی با اکوکاردیوگرافی و روش های نوین آن به صورت غیر تهاحمی و تهاجمی (اکوی مری) مهارت دارند.
•    متخصصین قلبی که در زمینه نارسایی قلبی و بیماران پیوند قلب و  همچنین درمان بیماری های مادرزادی قلب مهارت دارند.


لازم است که به این نکته توجه داشته باشید که جراحان قلب با متخصصین قلب متفاوت هستند. جراح در قالب تیم جراحی، طبق تشخیص متخصص قلب، بعد اکوکاردیوگرافی و آنژیوگرافی، جراحی لازم را انجام داده و سپس ادامه درمان و پی گیری های بعد عمل بیمار را مجددا به متخصصین قلب می سپارد.

تماس با ما

شما میتوانید در این قسمت با ما در تماس باشید

شماره تماس مطب : 02122223600 و 02122223193 و 02122223195

آدرس مطب : خیابان شریعتی بین میرداماد و مترو شریعتی کوچه شریفی پلاک شش طبقه همکف